Терново

Церковная утварь от производителя

0,00 грн.

Заказ, опт
+38(067)-352-77-75
+38(067)-352-77-79

У Йорданії знайшли старовинну печеру

8 февраля 2017 г. 14:09

Під однією з найстаріших християнських церков у світі у Йорданії знайшли ще давнішу печеру.

Місцеві археологи стверджують, що там жили, молилися та переховувалися від ворогів 70 учнів Ісуса Христа. Пам''ятка розташована в місті Ріхаб, котре заховалося високо у горах на півночі Йорданії поблизу сирійського кордону. Зараз воно повністю мусульманське, але колись тут був ледве що не центр християнства. На маленькій території археологи розкопали 33 церкви. Просто неба тепер можна побачити долівки храмів із мозаїками VII століття та штукатурку на стінах церкви 230 року від Різдва Христового. Саме під цим, найдавнішим храмом, і виявлено печеру апостольських часів. У ній збереглися лавки та звернений на схід вівтар. Через дірку в стелі християнам передавали їжу місцеві, котрі підтримували їх.

Археологів вразив короткий напис на одній з мозаїк: "70 улюблених Господом та Святою". Це дуже перегукується з євангельською оповіддю про ширше коло 70 учнів-апостолів і Богородицю. "Тут знайшли монети і хрестики того часу", - розповідає начальник відділу розвитку Ріхаба Алі Хазар.

У місті вважають, що в печері під час гонінь переховувалися саме учні Ісуса Христа. Тут вони молилися та звершували перші християнські обряди. А отже, мова може йти про найстаріший із відомих християнський храм у цілому світі.

blog comments powered by Disqus

Наверх ▲